fbpx
+372 5650 3225Mon-Fri 10:00-17:00

Spordikulude maksusoodustus

Spordikulude maksusoodustus

Oled ettevõtte omanik, kes tegeleb mõne spordialaga? Siis see artikkel on sulle. Juba 2018. aasta algusest on lubatud teatud tingimustel tervisega seotud kulusid maksuvabalt hüvitada. Vaatame lähemalt, millised on tingimused.

Kes saavad soodustust: ettevõtte juhatuse liige ja palgatöötaja (nii töölepinguga kui ka töövõtu- või käsunduslepinguga).

Missugused kulud on maksuvabad:

1) avaliku rahvaspordiürituse osavõtutasu (nt jooksuvõistluse pilet, sh välismaa üritused)

2) sportimis- või liikumispaiga regulaarse kasutamisega otseselt seotud kulutused (nt jõusaali või ujula pilet, tantsutunnid, joogatrenn, tennisetrenn jne)

3) tööandja olemasolevate spordirajatiste ülalpidamiseks tehtavad kulutused (nt ettevõtte ruumides asuva spordisaali kulud)

4) kulutused tervishoiutöötajate riiklikusse registrisse kantud või vastavat kutsetunnistust omava taastusarsti, füsioterapeudi, tegevusterapeudi, kliinilise logopeedi või kliinilise psühholoogi teenustele

5)      ravikindlustuslepingu kindlustusmakse

Missugused kulud ei ole maksuvabad:

1) spordiharrastamise vahendid (suusad, reket, jalanõud, riided jms)

2) sportimisel kaasnevad lisateenused (riietehoid, transport, parkimine jms)

3) üle piirmäära tehtud kulud – need tuleb maksustada erisoodustusena

4) mitteavalikud spordiüritused, eraldi tellitud spordiüritused (nt kanuumatk)

5) spa või veekeskuse pilet, kus ei tehta sporti

6) eespool nimetamata kutsetunnistusega teenuse osutaja (kiropraktik, massöör jne)

Mis on kulude maksuvaba piirmäär:

Ettevõtte kulude hulka saab maksuvabalt lisada 100€ kvartalis ehk aastas kuni 400€ ühe isiku kohta sportimise ja tervise edendamisega seotud kulusid.

– Tööandja peab kõigile töötajatele võimaldama sama piirmäära ulatuses tervisekulusid (sh osalise koormusega inimestele). Selleks võib kasutada nt allkirjalehte.

–  Käibemaksu spordikuludelt tagasi ei saa, st 100€ kvartalis/400€ aastas piirmäär on koos käibemaksuga.

Aasta kokkuvõttes deklareerib raamatupidaja iga soodustust saanud isiku ja vastava kulusumma.

Kasulikke nippe:

1) Kui oled jätnud spordikulude soodustuse kasutamata, kuid oled tervise edendamisega seotud kulusid teinud ja kuludokumendid on alles, siis saad lasta oma raamatupidajal need tagantjärgi arvesse võtta (kuni aastaaruande lukku panemiseni). Kuna kulud ei puuduta käibemaksu arvestust, siis saab raamatupidaja kerge vaevaga kulud eelnevatesse perioodidesse lisada (maksuvabalt max 100€ isiku kohta kvartalis) ja ettevõte saab maksuvabalt juhatuse liikmele või töötajale väljamakse teha.

2) Massöörilt võetud teenus ei ole maksuvaba, kuid ilmselt leidub füsioterapeudi paberitega teenusepakkujaid, kes teevad ka massaaži ning see on maksuvaba kulu.

3) Sportid teenuse kasutamine on kuni 4 töötajaga ettevõttele teenustasuta ja võimaldab sporditoetusi ettevõttes kergesti hallata.

Mõnusat sportimist!

Martin / Nordfinance